Jak trenować, to z najlepszymi! Krzysztof Ludwiczak w Sopocie.

Konsultacje z Krzysztofem Ludwiczakiem

W styczniu 2016 roku Krzysztof Ludwiczak zgodził podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na Sopockim Hipodromie. Mogę powiedzieć jedno: od samego początku kiedy powstał pomysł, do momentu realizacji byłem spokojny i przekonany, że merytorycznie to wydarzenie będzie na najwyższym poziomie, czy faktycznie tak było? Czytajcie dalej, a wszystkiego się dowiecie.

Sobota- dzień gimnastyki i ujeżdżenia.

W sobotę sopocka hala wypełniona była po brzegi różnymi kombinacjami gimnastycznymi, każdy jeździec wchodząc na halę miał spojrzenie, które mówiło: “łał, tutaj naprawdę jest co robić!”. Faktycznie, praca z końmi tego dnia była obszerna i każda jazda trwała blisko 2 godziny, podczas których jeźdźcy dostawali mnóstwo merytorycznych i ciekawych spostrzeżeń i wskazówek Krzysztofa Ludwiczaka. Ja również tego dnia uczestniczyłem w treningu, jednak niestety moja współpraca z koniem nie szła najlepiej, jak się okazało, było to spowodowane niegroźną kontuzją, której musiał nabawić się dzień wcześniej, a co odkryłem właśnie tego dnia. Strasznie żałuję, że nie mogłem w pełni uczestniczyć w konsultacjach, ale mam nadzieję, że będą ku temu następne okazje.

Niedziela- nagroda dla jeźdźców i koni- parkur.

W niedzielę Krzysztof Ludwiczak postanowił wynagrodzić pracę, którą z powodzeniem wykonali jeźdźcy w sobotę i ustawił im bardzo ciekawy i edukacyjny parkur. Wszyscy jeźdźcy (za wyjątkiem mnie :( ) mieli okazję popracować nad odległościami, rytmem, szeregami, liniami itd. Patrzyłem na to wszystko z wielką zazdrością, że sam nie mogę być jednym z nich, jednak dobro konia zawsze będzie najważniejsze, dlatego tego dnia zadowoliłem się spacerami w ręku z dzielnym Comodo. :) Niesamowite było to, że konie uczestniczące w konsultacjach, wyraźnie były bardziej jezdne i  w większości niedzielny parkur pokonywały w naprawdę dobrym stylu, jest to już po części odpowiedź na pytanie z początku tego wpisu.

Ciekawe nagranie z wydarzenia:

Jak oceniam konsultacje, które przeprowadził Krzysztof Ludwiczak?

Tak jak wspomniałem, od samego początku byłem spokojny o merytorykę tego wydarzenia, jednak trochę mnie ona zaskoczyła… Była rewelacyjna! Lepsza wręcz, niż się spodziewałem. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu konsultacji i niezmiernie wdzięczny Krzysztofowi, że zgodził się podzielić swoim doświadczeniem i niesamowitym podejściem do koni. Mam nadzieję, że uczestnicy dużo wynieśli dla siebie i od dziś ich praca z końmi będzie jeszcze przyjemniejsza i efektywniejsza!
Z resztą, jak sami mówią:

“Krzysztof Ludwiczak jest najlepszym szkoleniowcem jeśli chodzi o jeździectwo i taka moja niesamowita sytuacja: zapytał się mnie jako pierwszy trener co jest dobrego w moim koniu a nie co złego…”

Anna Kuczyńska

“Jestem bardzo zadowolony, dowiedziałem się nowych rzeczy, grupy były fajnie dobrane względem poziomu, ćwiczenia były ciekawe dla jeźdźców i dla koni, Krzysztof Ludwiczak dodał nam skrzydeł, że jednak stać nas na więcej niż myśleliśmy…”

Zbigniew Szrejder

“Jestem bardzo zadowolona z tego, jak były przeprowadzone konsultacje…”

Ida Twerdochlib

“Chciałam zobaczyć jak to jest pracować z tak znanym człowiekiem, tak dobrym trenerem i jeźdźcem i przekonałam się, że przede wszystkim nie ma co się stresować treningiem z tak wielką i znaną osobą, jest człowiekiem tak jak każdy inny…”

Helena Chełchowska

“Na prawdę czuć profesjonalizm od Krzysztofa Ludwiczaka i tą jego wiedzę, którą stara się nam przekazać…”

Filip Babiak

“…i ogólnie, jestem bardzo zadowolona!

Katarzyna Gałan

Bohaterowie drugiego planu!

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które wniosły olbrzymi wkład w te konsultacje: mojej siostrze Ani, która czuwała nad porządkiem i sprawnym przebiegiem konsultacji oraz podsunęła wiele wspaniałych pomysłów, mojemu tacie Waldemarowi, dzięki któremu wolni słuchacze mieli ciepłą herbatę w najchłodniejszych momentach, Pani Marcie Kondrackiej i Weronice Sandomierskiej za pomoc na parkurze oraz partnerom:

Firmie Hippica, za wsparcie wydarzenia,

Firmie Torpol, która pięknie ubrała uczestników i konie w specjalne koszulki, derki i czapraki,

Hipodromowi Sopot za organizację miejsca,

Marii Bober, za bardzo ciekawy wykład o psychologii sportu,

Portalowi Equista za świetne artykuły i pomoc w promocji,

Portalowi tylkoSKOKI za patronat medialny,

Firmie Fizjo-Konie za wspaniały wykład, który poprowadziła Katarzyna Łukaszewicz,

Firmie Equipe za wartościowe nagrody i wykład, który poprowadził Sebastian Szeląg,

Agencji Jeździeckiej A.A.Bober za suplementy diety i ciekawy wykład, który poprowadził Marcin Bober,

MarkFilmowi, za cudowne relacje, zdjęcia i nagrania,

Kaledarzowi Jeździeckiemu za darmowe aplikacje dla uczestników,

Portalowi Zabookuj za pomoc w promocji,

Angelice Grabowskiej, za robienie ciekawych zdjęć podczas wydarzenia.

Podsumowanie

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, Krzysztofowi Ludwiczakowi za organizację i wymienionym wyżej bohaterom drugiego planu- bez Was to wydarzenie nie byłoby tak ciekawe i udane. :)

Mam nadzieję, że niebawem kolejne niesamowite osoby wyrażą zgodę na podzielenie się swoją wiedzą. Właśnie w taki sposób jeźdźcy mają okazje zbliżyć się do harmonijnej jazdy konnej, bo jak trenować, to z najlepszymi!

Zapraszam do śledzenia funpage’a Shining Riding.

oraz funpage’a Krzysztofa Ludwiczaka.

i odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

 

 

2 comments on “Jak trenować, to z najlepszymi! Krzysztof Ludwiczak w Sopocie.

  • ola

    u warzam ze to jest fajne i pouczajonce i można sie troche podszkolić w jazdzie konej

    Odpowiedz
  • Sonia

    Czy można zapisać się na trening

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Darmowe porady

Kliknij!

Darmowe porady!

Jeśli chcesz dostawać dotatkowe i ciekawe treści, które pomogą Ci w Twojej jeździe konnej, to zapraszam do zostawienia swojego imienia i adres e-mail. 

 

Od teraz będziesz dostawać darmowe porady!