Jesteś idealny? Parę słów o perfekcji i dążeniu do niej.

Czy jesteś idealny (lub idealna)?

Dzisiaj chciałbym odpowiedzieć na pytanie, czy Ty i ja jesteśmy idealni?
Ostatnio podczas spotkania na żywo dostałem takie pytanie „Co powiesz na to, jak krytykują Cię osoby na portalach jeździeckich”. W dalszej rozmowie okazało się, że chodziło o moje przekazywanie wiedzy – w sytuacji, gdy nie jestem idealny. No właśnie, nie jestem idealny – to fakt i wiesz co? Jestem z tego dumny! Perfekcjonizm jest dużym spowolniaczem postępu. Często bywa tak, że ludzie chcą być idealni i przez to dążenie do perfekcji nie robią DOSŁOWNIE NIC. Oczywiście marzy mi się, by wszystko co robię było coraz lepsze: zarówno jazda, jak i filmiki, jak i wpisy, jak i organizowane szkolenia i treningi.

Tylko tutaj jest subtelna, lecz szalenie istotna różnica!

Czym innym jest ciągłe doskonalenie swojego działania, a czym innym jego wieczne planowanie i odwlekanie – do chwili, kiedy wszystko będzie „gotowe”, „perfekcyjne”, czy „najlepsze”

Nie zmieniają świata Ci, którzy robią coś perfekcyjnie. Zmieniają świat Ci, którzy działają, którzy dają wartość, którzy coś zmieniają, a perfekcja jest na końcu ich drogi – nie na początku! Steve Jobs, mimo swojej obsesji na punkcie doskonałości i tak wypuszczał kolejne produkty, następnie weryfikował to, co się z nimi działo – później je doskonalił, aż uzyskał (prawie) wymarzony stan.

Do tego samego Cię zachęcam!

Jak mawia napis, który wygrawerował mój serdeczny kolega na swoim kubku:

„Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale!”

W 100% się z tym zgadzam.

Zrzuć z siebie ciężar perfekcjonizmu, rozwijaj się, próbuj, szukaj nowych dróg, nowych metod, nowych sposobów! Poznawaj, przegrywaj i wygrywaj! Ciesz się tą drogą, rób to co kochasz, a Twoje życie będzie niezapomnianą przygodą.

Bierz to, co nie jest perfekcyjne!

Jak może wiesz – „nie perfekcyjny ja” szykuję szkolenie, które zapewne nie będzie perfekcyjne! Zapewne będzie wiele rzeczy, które mogą być lepsze. Jednak zadaj sobie pytanie, czy gdybym chciał zrobić perfekcyjne szkolenie, zrobiłbym je? Zawsze może spaść deszcz, ktoś może się tego dnia gorzej poczuć lub najzwyczajniej w świecie prelegent może złapać „gumę” i będzie trzeba improwizować. Takie rzeczy się zdarzają, jednak to nie jest kwintesencją- chcemy zrobić fajne szkolenie, które pozwoli zbliżyć się uczestnikom do ich celu, które zwiększy świadomość celu i da wyjątkową okazję do poznania ludzi myślących podobnie, również chcących się rozwijać.

Gdyby miało być perfekcyjne, to nigdy by się nie odbyło, jednak odbędzie się, wyciągniemy z niego wnioski i będziemy dalej doskonalić nasze otoczenie! Tak w kółko, aż kiedyś osiągniemy perfekcje, a po drodze zrobimy wiele świetnych rzeczy!

A Ty działasz? Czy “nie jesteś idealny” i czekasz na perfekcję?

Działaj, nie czekaj! Szczególnie w środowisku jeździeckim tysiące małych kroków składa się na ostateczną harmonię z koniem, kilka z nich możesz zrobić razem z nami już 19-20 sierpnia 2017 w Warszawie lub 26-27 sierpnia 2017 w Poznaniu. Nie jestem w stanie Ci zagwarantować, że będzie ono perfekcyjne, ale jestem w stanie zrobić wszystko co w mojej mocy, żeby przyczynić się do przyspieszenia Twojej drogi! Mam nadzieję, że zobaczymy się i razem zrobimy kolejny krok. Nie musi być perfekcyjny! Najważniejsze, żeby był i żeby sprawiał nam radość!

To jesteś idealny? ;)

Do zobaczenia w Warszawie i Poznaniu,
Harmonii i sukcesów!
Filip Piechowiak

P.S. Jeszcze tylko dzisiaj do godziny 22:00 można zapisać się o ponad 100 zł. taniej. Nie czekaj na perfekcyjny moment, rozwijaj się już od dziś! ;)

Zostaw komentarz

Darmowe porady

Kliknij!

Darmowe porady!

Jeśli chcesz dostawać dotatkowe i ciekawe treści, które pomogą Ci w Twojej jeździe konnej, to zapraszam do zostawienia swojego imienia i adres e-mail. 

 

Od teraz będziesz dostawać darmowe porady!